Het gereformeerd onderwijs heeft zich in Nederland in de afgelopen decennia als richting sterk kunnen ontwikkelen. Iedere dag wordt hier op tientallen scholen hard aan gewerkt. Maar er verandert veel om ons heen. Het onderwijsveld is in beweging, scholen moeten zich bij hun achterban meer bewijzen en de identiteit van onze scholen vraagt telkens opnieuw aandacht. Wil de richting die wij vertegenwoordigen bestaansrecht houden, dan is voor de verdere uitwerking van die identiteit een extra inspanning nodig. Daarvoor is de LVGS in samenwerking met de TU Kampen (leerstoel ‘christelijke identiteit’ van dr. prof. Roel Kuiper) en Verus een project getart met de titel: ‘Identiteit als sterk merk’. Dit project stimuleert om op het gebied van van identiteit meer samenhang, focus, nieuwe betrokkenheid en ondersteuning te organiseren voor gereformeerde/protestants-christelijke/evangelische scholen die zich hierin herkennen en willen aansluiten.
Publieke presentatie (22 sept 2017): pedagogische en onderwijskundige visie op christelijk onderwijs
Christelijke scholen worden uitgedaagd te laten zien waar ze voor staan. Er is nieuwe aandacht voor vorming van leerlingen, de identiteit en kwaliteit van onderwijs en maatschappelijke betrokkenheid van scholen. Dit alles gaat niet zonder pedagogische, onderwijskundige en theologische bezinning. Samen met de ontwikkelaars van het project ‘Identiteit als sterk merk’ hebben scholen die verbonden zijn aan het LVGS hieraan gewerkt. Het resultaat, verwoord in twee publicaties, is op 22 september 2017 in Utrecht gepresenteerd. Prof.dr. Roel Kuiper presenteerde het boekje ‘Mensen kunnen bloeien, een basistheorie voor christelijk onderwijs’. Dr. Wolter Huttinga (Verus-LVGS-onderzoeksplaats) presenteerde een daarbij behorende theologie, met de titel ‘Scholen in de ruimte van Gods koninkrijk’.
Bekijk hier de publicaties online:
Mensen kunnen bloeien – een basistheorie voor christelijk onderwijs
Scholen in de ruimte van Gods Koninkrijk – een theologie voor christelijk onderwijs
Artikel ND: School waar je kunt huilen en bloeien (22 sept 2017)
Uitnodiging en programma
Publieke presentatie (5 febr 2016): visiedocument identiteit christelijk onderwijs
Op 5 februari 2016 was de publieke presentatie van de onderzoeken naar de identiteit op LVGS- en Passie-scholen en van het visiedocument ‘Identiteit als sterk merk’. Publicaties:
LVGS visiedocument ‘identiteit als sterk merk’
Nieuwsbrief personeel – special edition – publieke presentatie
PPT publieke presentatie
Persbericht: LVGS-scholen willen pedagogisch merk ontwikkelen (4 febr 2016)
Uitnodiging
Nieuwsbrieven
Nieuwsbrief 1 | 3 maart 2015
Nieuwsbrief 2 | 24 juni 2015
Nieuwsbrief 3 | 7 januari 2016
Nieuwsbrief 4 | 30 juni 2016
Nieuwsbrief 5 | 8 dec 2016
Artikelen
Eén ‘merk’ voor gereformeerde en evangelische scholen | ND, 5 febr 2016
Identiteit als sterk merk | TU Magazine, december 2015
Gereformeerde scholen willen ‘eigen merk’ sterk neerzetten | www.lvgs.nl
Gereformeerd onderwijs wil breder verband | ND, 21 mei 2015
Scholen met een harde pit | ND, 21 mei 2015
Interessante artikelen
Intrinsieke waarden | Afscheidsrede Roel Kuiper, Erasmus Universiteit Rotterdam, 24 april 2015
Huidige deelnemende scholen
Noorderbasis, VGPO-NN, VGPO De Oosthoek, VGPO Florion, CorDeo Scholengroep, VVGO Bunschoten Spakenburg, GPO-WN, GPO-WN, GBS de Wierde, GBS Immanuel, VGO Midden-Brabant, CSG Prins Maurits, GSG Guido, GSG Greijdanus, Scholengroep De Passie, GSR, GSG Groningen, Menso Alting Groningen en Zwolle.
Projectorganisatie
Roel Kuiper, projectleider en inhoudelijk regisseur
Klaas Koelewijn, projectleider en procesregisseur
Rachel van de Worp – Beker, coördinator projectbureau & communicatiemedewerker
Tirza van Laar, onderzoeker
Berber Vreugdenhil, onderzoeker
Wolter Huttinga, theoloog (LVGS-Verus onderzoeksplaats)
Klankbordgroep
Hans Bakker (CHE, lector ‘Talenten en Opbrengsten’)
Bram de Muynck (Driestar Educatief)
Petronella Baarda (Driestar Educatief)
Taco Visser (Verus, adviseur identiteit)
Tamme Spoelstra (Viaa, Kenniscentrum Bezielde Professionalisteit, lectoraat ‘Vormend onderwijs’)
Marja van de Lagemaat (Marktmeester I&K)
Marc de Vries (TU Delft, bijzonder hoogleraar christelijke filosofie en didacticus)
Jacomijn van der Kooij (Verus)
Fieke Bijnagte (Stichting Samen Geloven)
Aart Jon Schimmel (Verus)
Jacquelien Bulterman (UC Berkeley/Open Doors Education )
Tonnis Bolks (VIAA)
Neely Anne de Ronde (driestar Educatief)
Jan Marten Praamsma (CHE)
Jan Hoogland (VIAA)
Francis van der Mooren (Vereniging Suringar)
Jos de Kock (PThU)
Anne Bert Dijkstra (UVA)
Cok Bakker (UU/HvU/Agilo)
Contact
Voor meer informatie over dit project kunt u contact opnemen met Rachel van de Worp – Beker, coördinator Projectbureau: projectbureau.ciasm@gmail.com of 06 – 48 49 86 91